A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Затишанський заклад загальної середньої освіти Роздільнянського району Одеської області

Історія школи

ІСТОРІЯ НАШОЇ ШКОЛИ

Історія Затишанського НВК починається з дореволюційного періоду.

До 1917 року на станції Затишшя функціонував навчальний клас,  в якому здобували освіту діти робітників і селян. Вчилися  вони лише  читати і писати. Навчали їх студенти, які приїздили з міста  Одеси. У 20-х роках була заснована перша школа в приміщенні будівлі аптеки. Там навчалися учні початкових класів, а учні 5-7 класів - у будівлі, яка розташовувалась на місці житлового будинку для вчителів (вул. Леніна, 5), збудованого у 1965 році. У сучасному корпусі № 3, який знаходиться   біля залізниці, був актовий зал, два навчальних класи.  Поруч, у двох будівлях – вчительський кабінет і класи для навчання.  На тому місці, де сьогодні знаходиться управління СФГ «Журавушка», була будівля, в якій розташовувалась бібліотека, гуртожиток  і декілька навчальних класів.  У цих шкільних корпусах діти навчалися до 1965 року.

Під час окупації 1941-1944 р.р. школа продовжувала працювати, вчителі мужньо витримували всі тяготи тих окупаційних днів. Коли у село прийшли румунські окупанти, дітей змушували вивчати румунську мову. Замаховська Любов Григорівна в роки німецько-фашистської  окупації проводила підпільну роботу серед населення. Вчитель  нашої школи Непом’ящий В. І. разом із підпільниками організовували диверсійну роботу. Учні старших класів теж долучилися до підпільників, за що сімнадцятеро із них були розстріляні на центральній площі села. У роки окупації вчитель Донський Г.П. очолив  партизанський загін, про діяльність якого  записано золотими літерами в історії Одещини.

Присяжна В.М., Лавренко Ф.М., Дромашко В.П., Котенко О.О., Дремлюга Н.Є., Стоколос Н.С., Броварчук Б.М., Кобзар О.В, Бурець Н.А. після війни здобули вищу педагогічну освіту і довгий час працювали у Затишанській школі.

У післявоєнний період  школу очолив Бездітний Володимир Тимофійович, а з 1954 року - Броварчук Ромальда Степанівна. Час минав, життя набувало своїх розмахів. У 1951 році на базі семирічної школи була організована десятирічка, а у 1959-му році - одинадцятирічка. Учнів ставало все більше: до школи ходили, крім дітей села Затишшя,  діти з навколишніх сіл. Вчилися в дві зміни, тому  було вирішено збудувати нову світлицю знань.

У 1960  році директором школи було призначено  Броварчука Бориса Михайловича, людину загартовану  фронтом, він почав  відзразу ж піднімати питання про нову будівлю школи. У 1960  році було закладено перший камінь нового  храму науки. Борис Михайлович, знаючи всі проблеми  школи, прикладав всі зусилля для того, щоб школа була збудована якнайшвидше. 1 жовтня  1964 року мрія затишан здійснилася. Триповерхова  будівля  перетворилася на дзвінкоголосий вулик. Це було велике неймовірне щастя і для учнів,  і для вчителів. Благоустроєм нової школи займалися всі: директор, вчителі, учні, батьки.

Паралельно з основним будівництвом було закладено пришкільну теплицю. Вчитель біології, великий ентузіаст Демиденко Петро Володимирович керував роботою юних натуралістів, які вирощували різні овочі. Учні досягали високих результатів, їм могли позаздрити навіть селекціонери. Крім теплиці, юні натуралісти працювали і на дослідній ділянці (сьогодні це вул. Комарова), на якій вони вирощували кабаки, огірки, томати, моркву, картоплю та інші овочі.  На одній із ділянок учні висадили виноградник та фруктовий сад. Біля нової триповерхової будівлі школи були висаджені кущі смородини і фруктові дерева. Вчитель початкової військової підготовки  Шишманцев Михайло Захарович разом з учнями старших класів висадили тополині алеї, які і сьогодні ростуть біля школи.

  • З 1977-го по 1980 рік директором школи був Погрібний Борис Олексійович.
  • З 1975-го по 1977рік та з 1980-го по 1989 рік  Затишанську середню школу очолювала Скобелєва Ніна Леонтіївна.
  • З вересня 1989-го по 2010 рік директором школи була Єремчук Тетяна Анатоліївна.
  • З жовтня 2010-гопо 2016 рік директором школи була Шарабарина Валентина Іванівна.   
  • З 2016-го по 2019  рік школу очолила   Єремчук Тетяна Анатоліївна.
  • З 28.10. 2019р. директором закладу освіти є Чумак Людмила Олександрівна.

Історія школи фотогалерея

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень